Forum Zynito - Anime & Manga Forum Strona Główna

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
 
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu  Forum Zynito - Anime & Manga Forum Strona Główna » Fullmetal Alchemist
Autor Wiadomość
LaGooN
@adminDołączył: 24 Gru 2006
Posty: 195
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: znienacka ;)

PostWysłany: Śro 9:53, 04 Lip 2007

Full Metal Alchemist
UWAGA!!! Poniższy materiał zawiera treści ujawniające fabułę FMA. Jeżeli nie chcesz sobie spoilerować (ang."psuć") - nie czytaj tego.

Fullmetal Alchemist (jap. 鋼の錬金術師 Hagane no Renkinjutsushi, pol. Stalowy Alchemik) – manga autorstwa Hiromu Arakawy, anime na jej podstawie, seria gier wideo oraz pełnometrażowy film animowany.

1. Fabuła

Akcja toczy się w alternatywnym świecie, bardzo podobnym rzeczywistego, jest rok 1914. Technologia jest analogiczna do istniejącej wówczas w świecie rzeczywistym, zatem brak jest komputerów, czy internetu, ale istnieją pociągi i telefony.

Podstawową różnicą między światami jest istnienie alchemii, która jest formą nauki. Wszelkie wynalazki i postęp pochodzą właśnie z tej dziedziny. Wymaga ona dużej wiedzy i zdolności. Jak każda nauka i alchemia rządzi się swoimi prawami, podstawowym jest prawo równej wymiany: aby coś uzyskać, należy w zamian poświęcić coś o tej samej wartości. Podobnie jak w świecie rzeczywistym, nauka bywa wykorzystywana w dobrych celach, takich jak tworzenie i ratowanie, jak i złych, takich jak niszczenie i zabijanie. Istnieją więc specjalne jednostki wojskowe, w których szkoleni i zatrudniani są najlepsi alchemicy, których podstawowym zadaniem staje się wspomaganie żołnierzy podczas konfliktów zbrojnych. Nazywani są oni państwowymi alchemikami, a z racji swych unikatowych umiejętności już na samym początku swojej kariery obejmują oni wysokie stanowiska oficerskie.

Głównymi bohaterami opowieści są bracia Edward i Alphonse Elric, mieszkający sami z matką (ojciec – poważany alchemik – zniknął, gdy byli mali). Jako początkujący alchemicy odnoszą pewne sukcesy (zapewne mają żyłkę alchemii we krwi). Niestety pewnego dnia okazuje się, że ich matka jest chora i niedługo potem umiera. Obaj bracia postanawiają ożywić ją za pomocą alchemii, co jest w głównej mierze pomysłem Eda.

Transmutacja ludzi jest niezbadaną, niebezpieczną dziedziną alchemii i jest surowo zakazana przez prawo, ponieważ niejednokrotnie kończy się ona śmiertelnym wypadkiem. Mimo to Edward i Alphonse decydują się na podjęcie ryzyka i przywołanie matkę do życia.

Wynik ich działania okazuje się tragiczny dla obu braci, mających wówczas odpowiednio 10 i 11 lat. Transmutacja kończy się porażką, gdyż to, co w jej wyniku wyłania się z kręgu, nie jest ich matką, lecz makabrycznie zniekształconym ciałem. Ponadto bracia otwierają tzw. Bramę (tajemniczy twór widziany tylko przez tych, których dotyczy ekstremalna wymiana, nie wiadomo co znajduje się po drugiej stronie; interpretowana poniekąd jako wrota śmierci), która w myśl zasady równej wymiany zabiera lewą nogę Edwarda, a Alphonsa wciąga w całości w siebie. Edward chcąc ratować Alphonsa, w ostatniej chwili poświęca swoją prawą rękę, aby zatrzymać duszę brata, udaje mu się ją osadzić w starej zbroi stojącej nieopodal kręgu, który nakreślili.

Zaklęty w zbroję Alphonse ratuje brata niosąc go do domu Rockbellów (babcia i wnuczka), rodziny mechaników specjalizujących się w tworzeniu automatycznych zbroi – mechanicznych protez utraconych kończyn. Z powodu otrzymanych kończyn otrzyma później przydomek Stalowego Alchemika (ang. Fullmetal Alchemist; z powodu wyglądu brata przydomek jest często z przypisywany do Alphonsa). Postanawia naprawić swój błąd i przywrócić ciało brata. W dalszym ciągu upatruje swoją szansę w alchemii, dlatego też postanawia zaciągnąć się do wojska i pracować dla niego na kontrowersyjnym stanowisku państwowego alchemika, aby mieć swobodny dostęp do ogromnej biblioteki wojskowej.

Podczas swoich wędrówek Edward i Alphonse trafiają na trop Kamienia filozoficznego, substancji pozwalającej na ominięcie podstawowego prawa równej wymiany (brak potrzeby dania czegoś w zamian) odkrywając, że nie zawsze dostaje się to, czego się pragnie.

2. Postacie

  * Edward Elric jest tytułowym Stalowym Alchemikiem. Posiada sztuczną rękę oraz nogę (tzw. zbroje automatyczne). Gwałtownie reaguje na uwagi na temat swojego niskiego wzrostu. Jego przydomek jest przypisywany czasami Alphonsowi z powodu jego zbroi. Zasłynął jako najmłodszy Państwowy alchemik w historii Amestris. Jego ulubioną techniką walki jest transmutacja osłony prawej ręki w ostrze.

  * Alphonse Elric jest młodszym bratem Edwarda. Przez większość anime jego dusza pozostaje osadzona w dużej zbroi. Mniej żywiołowy od swojego brata, bardzo lubi koty, a jego zbroja jest często wykorzystana jako pojazd lub miejsce przechowania różnych podejrzanych osób (np. antropomorficznych chimer lub nielegalnych imigrantów.

  * Winry Rockbell jest przyjaciółką Eda i Ala z dzieciństwa. Wysoka (wyższa od Edwarda o głowę) niebieskooka blondynka. Ponieważ jej rodzice, którzy byli lekarzami, zostali zabici na wojnie, mieszka sama z babcią Pinako. Jest świetnym mechanikiem i razem z babcią budują protezy (m.in. dla Edwarda). Często dyscyplinuje Edwarda (najczęsciej narzędziami), gdy ten po raz kolejny uszkodzi swoje kończyny, jest w nim zauroczona.

  * Pinako Rockbell jest babcią Winry. Opiekuje się Winry, od kiedy ta została sierotą.

  * Van Hohenheim jest ojcem Eda i Ala oraz znaną postacią świata alchemii. Zwykle pojawia się na krótko i zaraz znika w tajemniczych okolicznościach.Ed ma mu za złe, że zostawił ich jako dzieci oraz że nie uratował matki za pomocą alchemii. Jako pierwszy w „historii nowożytnej” uzyskał Kamień Filozoficzny. W anime dzięki kamieniowi on i jego pierwsza żona, Dante, przechodzą z jednego ciała w drugie, co sprawia, że są prawie nieśmiertelne. Niestety przenoszenie duszy z ciała w ciało okazuje się bardzo kosztowne dla obojga, dodatkowo nic nie można zaradzić na starzenie się duszy.

  * Roy Mustang jest państwowym alchemikiem w stopniu pułkownika, ma przydomek Płomienny. Jego siła opiera się na żywiole ognia, którego zapłon stanowią iskry generowane za pomocą rękawiczek elektrostatycznych. Opiekuje się Edem i Alem, jest bardzo zaangażowany w ich sprawę, gdyż ma swoje własne, bliżej nieznane, cele. Oficjalnie pragnie zostać Generałem Armii po to, aby zmusić wszystkie kobiety w wojsku do noszenia minispódniczek (w swoich dążeniach jest wspierany przez przyjaciół).

  * Riza Hawkeye jest jednym z poruczników armii. Jest jedyną kobietą w wojsku na tym stanowisku. Riza zawsze znajduje się w towarzystwie Pułkownika Roy'a Mustanga i jest jego prawą ręką Ratowała mu już nie jednokrotnie życie. Od razu widać że czuje do Roya miętę, choć stara się tego nie okazywać, zresztą nie bez wzajemności. Hawkeye zawsze ma przy sobie jakąś broń palną i nie boi się jej użyć. Riza przygarnęła małego pieska i nazwała go Blackhayate uczy go posłuszeństwa za pomocą pistoletu. Pani Porucznik chce być chłodna, spokojna i nie wzruszona ale widać że współczuje braciom Elric i martwi się o ich los. Riza to postać dość tajemnicza szczególnie w mandze w której dowiadujemy się o jej powiązaniach z nauczycielem Roya i o dziwnym tatuażu.

  * Maes Hughes służy w armii w stopniu podpułkownika. Dobrym przyjaciel pułkownika Mustanga oraz braci Elric. Jeden z najlepszych dowódców w armii, do jego wad należy nieustanne wspominanie o córeczce Elicii oraz żonie Gracii (w mniejszym stopniu). Nie ma prawdopodobnie osoby w całej armii, która nie widziałaby zdjęć córki.

  * Alex Louis Armstrong jest państwowym alchemikiem w stopniu majora, zwany Silnorękim Alchemikiem. Bardzo umięśniony, co lubi eksponować poprzez zdejmowania górnej części uniformu. Styl walki (nazywany często sztuką), przekazywany w rodzinie Armstrongów z pokolenia na pokolenie, jest połączeniem alchemii z siłą fizyczną . Jest jedną z zabawniejszych i wrażliwszych postaci, często pomaga braciom Elric. W anime próbuje nawet swatać swoją siostrę z Havokiem (w mandze posiada starszą siostrę, która jednak nie pała do niego zbyt wielką miłością). Równać się z nim może tylko mąż Izumi Curtis, Shig.

  * Izumi Curtis nauczycielka Eda i Ala, którym zastępuje poniekąd matkę, a zarazem wspaniały alchemik, który potrafi transmutować bez kręgu. Nie lubi Państwowych Alchemików i przede wszystkim w stosunku do nich pokazuje swą siłę i porywczość. W anime próbowała ożywić za pomocą alchemii swojego zmarłego syna, co kończy się otwarciem Bramy i utratą części narządów wewnętrznych w tym macicy. Jej syn staje się zaś jednym z homunkulusów.

  * Scar, Ishbalczyk, którego prawdziwe imię nie jest znane. Pała nienawiścią do Państwowych Alchemików, którzy w czasie wojny wymordowali prawie cały jego naród. Od tamtej pory zabija każdego napotkane Państwowego Alchemika. Do tego celu używa ręki otrzymanej od umierającego brata. Mimo że jest poszukiwany listem gończym, to z powodu szybkości (potrafi uchylić się nawet przed pędzącą kulą) nikomu nie udało się go do tej pory zabić.

  * Gluttony (Obżarstwo, Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu) jest homunkulusem o nieokiełznanym apetycie. Potrafi zjeść wszystko: od kamieni po tytan, choć żywi się głównie ludźmi. Traktuje Lust jak matkę, wraz z którą poszukuje Kamienia Filozoficznego. Znamię Oroborusa ma na języku.

  * Envy (Zazdrość) jest jednym z najokrutniejszych homunkulusów. Potrafi zmieniać dowolnie swoją postać oraz posiada on niesamowitą siłę, co czyni go dodatkowo jednym z najpotężniejszych homunkulusów. Poza tym przejmuje on umiejętności osoby, w której sie przekształcił. Oryginał był synem Van Honenheima i Dante. W mandze, podobnie jak inne homunkulusy, został stworzony przez Ojca i nie lubi walczyć, gdyż jak mówi „to potem boli”[1]. Ma zielone włosy. Między mangą a anime występują różnice w płci Envy: w anime jest chłopcem, w mandze zaś hermafrodytą i określany tam jako „ono”, gdyż powstał z wielu ludzi. Od czasu do czasu zdarza mu się pomóc Edwardowi, w anime z kolei pragnie śmierci Edwarda, najlepiej z własnej ręki.

  * Greed (Chciwość) jest homunkulusem niezwykle buntowniczym. Nie słucha on swojego twórcy. Poszukuje informacji na temat przenoszenia duszy z jednego ciała w drugie. Potrafi zmienić swoją skórę w organiczny węgiel, który staje się niezwykle twardym pancerzem. Stoi na czele chimer powstałych głównie z byłych wojskowych. Znamię Oroborusa ma na lewej ręce.

  * Zolf J. Kimblee - Karmazynowy Alchemik. W czasie wojny zabijał Ishbalczyków dla przyjemności.

  * Sloth (Lenistwo) jest w anime homunkulusem będącym błędem transmutacji matki Eda i Ala, gdzie potrafi zmienić swój stan ciała w ciecz. Pracuje w armii jako sekretarz Fuhrera. Znamię Oroborusa ma na piersi. W mandze Sloth to 3-metrowy umięśniony mężczyzną o ograniczonej inteligencji z maską obejmującą głowę powyżej czoła. Po raz pierwszy widziany jest kopiącym bliżej niesprecyzowany tunel gołymi rękami. Okazuje się, że tym co kopie Sloth jest w rzeczywistości gigantyczny krąg alchemiczny obejmujący cały kraj[2]. Punkty styczne linii kręgu to miejsca zamieszek i wojen, np. Ishbal lub Lior.

  * Lust (Lubieżność, Żądza, Nieczystość) jest homunkulusem. W anime jako człowiek była ukochaną brata Scara. Ma umiejętność zamienienia swoich paznokci w ostre wydłużające się szpikulce. Znamię Oroborusa na piersi.

  * Wrath (Gniew), w anime jest homunkulusem rozpaczliwie poszukującym kobiety, którą mógłby nazwać matką. Jako jedyny homunkulus może posługiwać się alchemią, co zawdzięcza prawemu ramieniu Eda, które ten ostatni stracił podczas transmutacji matki. Znamię Oroborusa ma na prawej stopie. Jest homunkulusem dziecka Izumi (które straciła przez chorobę podczas ciąży). W filmie kinowym przyczynia się do otworzenia bramy przez Ala, tym samym tam wracając.

  * Pride (Pycha), w anime znany również jako King Bradley, ma Doskonałe Oko (a na nim znamię Uroborusa), którym wszystko widzi. W mandze jest to przybrany syn Bradleya, Selim, posiadający zdolność oddzielenia od siebie swego cienia, którego wysyła do walki zamiast siebie lub też sam zmienia się w swój cień (nie do końca wiadomo) Swoją tożsamość ujawnia przy spotkaniu z Rizą Hawkeye.

  * Rose, tajemnicza postać z miasta Lior, podczas wojny porwana przez armię, po powrocie nie mogła wydobyć z siebie głosu i miała dziecko. W anime istnieje silna sugestia uczucia do Eda. Ślepo oddana "Wielebnemu" Cornellowi, który obiecał przywrócić do życia jej narzeczonego.


3. Wydania

a) Anime
Anime zostało stworzone na podstawie mangi i było emitowane w Japonii od 4 października 2003 do 2 października 2004. Od 6 listopada 2004 roku, anime jest także pokazywane w Stanach Zjednoczonych na kanale Cartoon Network. 1 marca 2007 roku na kanale Hyper odbyła się premiera Fullmetal Alchemist w Polsce. 6 maja wyemitowany został również film pt."Fullmetal Alchemist: Conqueror of Shamballa". Mimo że anime powstało na podstawie mangi, różnią się od siebie BARDZO. Zmienione są prawie wszystkie informacje dotyczące homunculusów, fakty dotyczące ojca Edwarda, śmierci Rockbellów (w anime zostali zamordowani przez Roya Mustanga, w mandze natomiast przez Scara) i pare innych.

b) Manga
Manga Hagane no Renkinjutsushi, od której wszystko się zaczęło, została napisana przez Hiromu Arakawę i wydana w 2003 roku przez Square Enix w czasopiśmie Gangan Monthly. W Polsce ukazuje się od 2006 roku nakładem wydawnictwa Japonica Polonica Fantastica (JPF). Jak dotąd wydanych zostało sześć pierwszych tomów zawierających łącznie 21 pierwszych rozdziałów.

Lista rozdziałów (podane zostały angielskie tytuły tych, które jeszcze nie ukazały się w Polsce):
  1. Dwaj alchemicy
  2. Wartość życia
  3. Górnicza osada
  4. Potyczka w pociągu
  5. Cierpienia alchemika
  6. Prawe ramię zagłady
  7. Po deszczu
  8. Droga nadziei
  9. Dom, w którym czeka rodzina
  10. Kamień Filozoficzny
  11. Dwaj ochroniarze
  12. Definicja "człowieka"
  13. Stalowe ciało
  14. Jedynaczka
  15. Stalowe serce
  16. Każdy ma swoją drogę
  17. Dolina złotem płynąca
  18. Cena dobroci
  19. ...za was
  20. Strach przed mistrzem!
  21. Tylko nasza tajemnica
  22. Mężczyzna w masce
  23. Pukając do nieba bram
  24. Stalowy Alchemik
  25. Uczniowie i Mistrz
  26. To Meet the Master
  27. The Beasts of Dublith
  28. A Fool's Courage
  29. The Eye of the King
  30. The Truth Inside the Armor
  31. The Snake That Eats Its Own Tail
  32. Emissary From the East
  33. Showdown in Rush Valley
  34. Footsteps of a Comrade
  35. Scapegoat
  36. Bitter Alchemist
  37. The Criminal's Body
  38. Counterattack, Signal, Fire
  39. Intricacies of Central
  40. Western Sage
  41. Arrogant Palm of a Child
  42. Father in Front of the Grave
  43. River of Mud
  44. Nameless Grave
  45. Return of the Man with the Scar
  46. Distant Backs
  47. Girl on the Battlefield
  48. Promise of the One Who Waits
  49. Monster Within
  50. Inside the Stomach
  51. Doors of Darkness
  52. King of the Den of Thieves
  53. The Soul's Guidepost
  54. The Fool's Struggle
  55. Their Greed
  56. Lions of the Round Table
  57. Scars of Ishbal
  58. Footsteps of Ruin
  59. The Corrupted Alchemists
  60. The Absence of God
  61. Bohater Ishbalu
  62. Beyond the Dream
  63. A 520-Cenz Promise
  64. The Northern Cliff of Briggs
  65. The Iron Law
  66. Snow Queen
  67. The Shape of This Country
  68. Family Portrait
  69. The Foundation Stone of Briggs
  70. The First Homunculus
  71. The Crimson Man
  72. Negative Consequences - Positive Measures


Odcinki

Spis odcinków:

  1 Walka ze Słońcem
  2 Ukarane ciała
  3 Mamo...
  4 Transmutacja ukochanej
  5 Pędź mechaniczna zbrojo
  6 Egzamin na Państwowego Alchemika
  7 Noc płaczącej chimery
  8 Kamień filozoficzny
  9 Srebny zegarek Wojskowego Psa
  10 Złodziej Psiren
  11 Kamienista droga cz1
  12 Kamienista droga cz2
  13 Płomień kontra Stal
  14 Prawe Ramię Zagłady
  15 Masakra w Ishbalu
  16 Utracona rzecz
  17 Dom, w którym czeka rodzina
  18 Notatki Marcoha
  19 Prawda za prawdami
  20 Dusza Strażnika
  21 Czerwona poświata
  22 Stworzony Człowiek
  23 Stalowe Serce
  24 Wiążące Wspomnienia
  25 Słowa Pożegnania
  26 Jej powód
  27 Nauczyciel
  28 Jedno jest Wszystkim, a Wszystko jest Jednym
  29 Nieskalane Dziecko
  30 Atak Dowództwa Południowego
  31 Grzech
  32 Dante z głębokiego lasu
  33 Uprowadzenie Al'a
  34 Teoria Greed'a
  35 Zjednoczenie Upadłych
  36 Nasz Wewnętrzny Grzesznik
  37 Płomienny Alchemik, Walczący Porucznik i Tajemnica 13-ego Hangaru
  38 W Biegiem Rzeki
  39 Sekrety Ishbalu
  40 Scar
  41 Święta Matka
  42 Nie znając Jego imienia
  43 Zbłąkany Pies
  44 Świetlisty Hohenheim
  45 Niszczejące Serce
  46 Ludzka Transmutacja
  47 Unicestwienie Homunkulusa
  48 Żegnaj
  49 Po Drugiej Stronie Bramy
  50 Śmierć
  51 Monachium 1921 albo Kłamstwa i Obietnice ("Lies and Promises" nazwa znaleziona w Internecie jako nazwa odcinka - zamieszanie wywołane tym, że w anime nie było pokazanego tytułu na początku, a pod koniec jest pokazane miejsce i data - Munich 1921 - Monachium 1921)


Materiał pochodzi z Wikipedii.
Notka o Rizie Hawkeye pochodzi ze strony fullmetalalchemist.com.pl


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ayanami
userDołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: nie z Ziemi

PostWysłany: Pią 20:25, 14 Wrz 2007

O rety! To po co ja oglądałam prawie wszystkie odcinki, skoro tu jest wszystko napisane?! Nniezłe "streszczenie".


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Kisiel
userDołączył: 26 Gru 2006
Posty: 259
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: się biorą dzieci?

PostWysłany: Sob 10:09, 15 Wrz 2007

Ja ściągam w wolnych chwilach FMA, bo jak obejrzałem na Hyperze to mi się zachciało jeszcze raz.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ayanami
userDołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: nie z Ziemi

PostWysłany: Sob 22:35, 15 Wrz 2007

A ja niestety nie mogę. U mnie każdy dba o to aby było dużo pamięci. A ja naprawdę lubię to oglądać...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Max!e
ANBU
ANBUDołączył: 26 Gru 2006
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Aralo Town

PostWysłany: Pią 19:25, 21 Wrz 2007

Obejrzałem FMA i film i nie mogę zdzierżyć tego, że w anime Ed nie "spikonął" się z Winry... a to był mój ulubiony parring xD Ale za to manga zapowiada się ciekawie, czytam polskie wydanie i angielskie skanlacje i fabuła rozwija się ciekawie ]:-> <evil uśmiech przynoszący wiele na myśl>

P.S
A tak wogóle witam Ayanami w naszej społeczności <ukłon>

P.S 2
Fajny avatar kojarzy się z jedną z moich ulubionych postaci z Bleach, z Yourichi-senpai xD


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ayanami
userDołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: nie z Ziemi

PostWysłany: Śro 18:43, 26 Wrz 2007

Thx. Niestety nie mam na razie możliwości czytania mangi, więc się nie wypowiem. Ale Ed i Winry to dobry pomysł. Trochę mi żal Ala, z tą zbroją...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Max!e
ANBU
ANBUDołączył: 26 Gru 2006
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Aralo Town

PostWysłany: Sob 22:04, 29 Wrz 2007

Manga rózni się od Anime więc można obejrzeć anime a manga nadal nas zaskoczy xD

P.S
[link widoczny dla zalogowanych]
Pod tym adresem można znaleźdź mangę po angielsku i mimo wszystko nie tak trudno ją zrozumieć xD i w mandze Edziu(to spolszczenie mnie powala xD) jest ZUY (zły...) wystarczy zobaczyć jak załatwił tą sprawę z kolonią... no z tą kturą wykupił za wagon węgla(tak wogóle to to było sprytne... [trzeba zapamiętać na przyszłość<kiwa głową by wydać się mądrzejszym>])

P.S 2
Już kończę tego pozbawionego sensu posta xD


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ayanami
userDołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: nie z Ziemi

PostWysłany: Pon 8:37, 01 Paź 2007

Może wejde, chociaż z moją znajomością angielskiego to będzie trudno. O co chodziło z tym węglem? Bo matka anime nie lubi oglądać i mi nie daje czasem. Wytłumaczysz?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Max!e
ANBU
ANBUDołączył: 26 Gru 2006
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Aralo Town

PostWysłany: Czw 21:54, 04 Paź 2007

Bo Ed użył szczwanego(fajne słowo xD) planu i przy pomocy kilku złotych monet i wagonu węgla zamienił to wszystko w sztabki "złota" a później za to wykupił prawa do koloni i tak dalej, ale jego zachowanie daleko odbiega od tego w miarę grzecznego i pokrzywdzonego przez los Eda xD
Albo jak po całej akcji w laboratorjum no.5 leży w szpitalu, Winnry naprawia mu ręke i wchodzi Hueges(tak się to pisze? To ten od Elisy... kocham te akcje jak pokazuje jej zdjęcia Very Happy) I wyskakuje z takim tekstem:
-Siema Ed! Co tam, zboczusiu? Świntuszymy z panienką w szpitalnym wyrku?
Miny obecnych są bezcenne xD


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Wto 16:20, 16 Paź 2007

Hmmm... Rzeczywiście szczwane. Ale tekst Hugesa jest niezły. Ten gościu mnie powala. Moja siorka nie za bardzo lubi m&a ale jak zaczęłyśmy oglądać fma to nie mogłyśmy z tych ich min więc wyobrażam sobie jak to musiało wyglądać... XD Dzia za info.
GośćPostWysłany: Wto 16:26, 16 Paź 2007

Sorka za podwójny tekst. Zapomniałam się zalogować, gwoli wyjaśnienia XD.
Max!e
ANBU
ANBUDołączył: 26 Gru 2006
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Aralo Town

PostWysłany: Pią 19:52, 19 Paź 2007

Twarze "lekko" zaszokowane i zamiast oczu kropki ale efekt cudowny xD


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Ayanami
userDołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: nie z Ziemi

PostWysłany: Nie 18:00, 21 Paź 2007

Wierzę na słowo. Jak mi się uda to może trafię na odcinek z węglem i ten w szpitalu.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gaword
@adminDołączył: 26 Gru 2006
Posty: 195
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 16:34, 23 Paź 2007

z tego co mi Maxie pokazywał to fajny był odcinek z jakąś złodziejką co się przebierała za siostre zakonną, pielęgniarkę i nauczycielkę ? ? ? Razz XD


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Wto 22:50, 06 Lis 2007

powiedzcie gdzie mogę dostać całość???? najlepiej w polskiej wersji, chodzi mi oczywiście o Full Metal Alchemist. nie musi być nawet manga, może być sama historia ww. dzieła odpowiadam na e-mail: [link widoczny dla zalogowanych] i gg: 6873414. (mile widziane przedstawienie się). z góry dziękuję Darek
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

 

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: Theme zoneCopper designed by yassineb.
Regulamin